Untitled Document

 

BRAMY / BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE

Komfort, który zachwyca, bezpieczeństwo, które przekonuje

Decydując się na zakup segmentowej bramy garażowej Hörmann, wybierasz długoletni know how dużej międzynarodowej marki. Bramy segmentowe Hörmann są wykonane z najlepszej jakości materiałów, poddane pierwszorzędnej obróbce i zapewniają najwyższy stopień komfortu obsługi i bezpieczeństwa działania. Gwarancją jest dobre imię firmy.

Eleganckie automatyczne bramy segmentowe Hörmann otwierają się pionowo w górę. W ten sposób oszczędzasz więcej miejsca przed i w garażu i masz wolny cały przejazd.
Bramy segmentowe pasują w każdej sytuacji: nieważne czy Twój garaż jest prostokątny lub skośny, czy zakończony jest łukiem segmentowym lub zaokrąglonym. Dlatego idealnie nadają się do modernizowanych budynków.


KATALOG

Bramy automatyczne Hörmann obsługuje się tak łatwo jak telewizor. Za naciśnięciem guzika - chroniony przed niepogodą - wjeżdżasz do garażu.

Wybierając bramę segmentową firmy Hörmann podjąłeś właściwą decyzję Tej wysokiej jakości bramy garażowe otwierają się pionowo w górę i dlatego zapewniają dużo miejsca zarówno wewnątrz jak i przed garażem. Takie rozwiązanie umożliwia montaż bram w jednej linii zabudowy, a nawet jest wymagana np. w garażach bezpośrednio graniczących z chodnikiem.

Zawsze przekonujące
Segmentowe bramy garażowe Hörmann pracują lekko, cicho i bezpiecznie. Wyjątkowe rozwiązania techniczne i liczne patenty firmy Hörmann umożliwiają dobór optymalnego wyposażenia dla
każdej bramy. Bramy segmentowe o szerokości do 3000 mm i wysokości 2500 mm standardowo posiadają sprawdzony mechanizm sprężyn naciągowych (prowadzenie Z).

Większe bramy segmentowe oraz bramy z wbudowanymi drzwiami lub bramy z wypełnieniem z litego drewna są dostępne z mechanizmem sprężyn skrętnych (prowadzenie N, L).

Dwa systemy sprężyn, jedna jakość.

Nieocieplane bramy LTE nadają się idealnie do wolnostojących, nie izolowanych garaży.

Ocieplane bramy EPU są szczególnie zalecanym rozwiązaniem w garażach bezpośrednio graniczących z domem lub z przejściem do części mieszkalnej.

Ocieplane bramy LPU zapewniają najlepszą izolację z możliwych. Szczególnie zalecane do garaży
wykorzystywanych dodatkowo jako pomieszczenie do pracy lub aby po prostu obniżyć koszty zużycia energii. Segmenty o grubości 42 mm dodatkowo wzmacniają stabilność i zapewniają cichą pracę bramy.

Wzory bram ze stali i drewna litego


Przetłoczenia typu S


Przetłoczenia typu M


Przetłoczenia typu L


Kasetony typu S

Kasetony typu M

Kasetony typu L

Bramy drewniane są dostępne do wyboru z dwóch rodzajów drewna: świerku skandynawskiego (na ilustracji) i choiny kanadyjskiej.

Przetłoczenia typu S

Kasetony typu V

wzór 401

wzór 402

wzór 403

wzór 404

wzór 405

wzór 405
opcjonalnie z okuciami
skrzydłowej do zamontowania
przez odbiorcę

wzór 450

wzór 458

wzór 457

wzór 454

wzór 451

wzór 461

wzór 456

wzór 452

wzór 462

wzór 455

wzór 453

wzór 463

wzór 459

wzór 469

 

Standardowo w kolorze białym
Nieocieplane i ocieplane bramy stalowe są standardowo dostarczane w kolorze białym. Ocieplane bramy i drzwi boczne są dostępne dodatkowo w 15 niedrogich kolorach preferowanych, w nowym kolorze antracytowym CH 703 i w niemal 200 kolorach z palety RAL.

Wyjątek stanowią kolory perłowe, fluorescencyjne, metaliczne a także bardzo ciemne. W przypadku
powyższych farb w skutek silnego napromieniowania słonecznego nie można wykluczyć powstania pęknięć
pianki oraz wygięć bramy. Strona odwrotna bram białych i kolorowych malowana jest zasadniczo na kolor szaro-biały (RAL 9002)

Zdecyduj się na którąś z trzech atrakcyjnych powierzchni bram stalowych, odpornych na działanie warunków pogodowych: woodgrain, SilkgrainŽ lub DecograinŽ.

Powierzchnia woodgrain
Ta wytrzymała powierzchnia imitująca strukturę drewna i ślady nacięć po pile pozwala naprawiać drobne uszkodzenia w niewidoczny sposób.
Powierzchnia Silkgrain
Ta półmatowa, elegancka powierzchnia jest szczególnie łatwa w pielęgnacji. Materiał zewnętrzny jest w ok. 25% wzmocniony tak, aby również szerokie bramy były stabilne.

Bramy segmentowe silkgrainŽ są dostępne o szerokości maks. 5000 mm i wysokości maks. 3000 mm.
Powierzchnia Decograin
Odporna na działanie promieni UV okleina foliowa z tworzywa sztucznego, po stronie zewnętrznej stalowych segmentów, dzięki wytłaczanej powierzchni wiernie oddaje charakter drewna. Jej szczególne właściwości zabezpieczające sprawiają, że brama długo zachowa estetyczny wygląd.

1. Decograin Rosewood //NOWOŚĆ
okleina drewnopodobna w kolorze mahoniowym

2. Decograin Golden Oak
okleina dębowa w kolorze średniego brązu, z żółto-złotawym połyskiem

3. Decograin Dark Oak (ciemny dąb)
//NOWOŚĆ
okleina dębowa w kolorze drewna orzechowego

Bramy standardowo malowane są na kolor biały, jako opcja do wyboru istnieje 15 kolorów preferowanych a także cała gama kolorów z palety RAL


Hörmann kolor CH 703
z powierzchnią strukturalną
Do atrakcyjnych wzorów drzwi zewnętrznych Hörmann w kolorze antracytowym, dostępne są także
ocieplane garażowe bramy segmentowe o szlachetnej powierzchni strukturalnej.

HORMANN

HORMANN

 

projekt i realizacja -Projektowanie i tworzenie stron www - hgp.pl

KRISPOL DIERRE HORMANN CAME GERDA